Strona główna » Współczujemy drogim mecenasom reprezentującym Jakuba Kokoszkę, T. Lisieckiego i R. Żuchowskiego

Współczujemy drogim mecenasom reprezentującym Jakuba Kokoszkę, T. Lisieckiego i R. Żuchowskiego

Opublikowany przez nas blog spotkał się z wielkim zainteresowaniem osób, które utraciły znaczne środki w wyniku inwestycji dokonywanych poprzez Tomasza Lisieckiego, Roberta Żuchowskiego, w które zaangażowany był Jerzy Jakub Kokoszka. Zgłosiły się do nas osoby, które bezinteresownie przekazały nam nowe niezwykle istotne informacje. Z całego serca bardzo za to Państwu dziękujemy!

Jak się okazało czytelnikami bloga byli też jego bohaterowie, którzy prędko nasłali na nas armię drogich mecenasów – “takich za miliony” – z warszawskich i krakowskich kancelarii prawnych z zamiarem wywołania efektu mrożącego i zmuszenia nas do zamknięcia strony! Tak tak, za prowadzenie bloga zażądali od nas bagatela 5 000 000 PLN, tak pięć milionów złotych!

Panów Mecenasów, zwykle i po ludzku rozumiemy, chcecie pracować i zarabiać -nic w tym złego, współczujemy jednak sprawy – wszystkie opublikowane przez nas informacje stanowią obiektywne, niepodważalne fakty poparte liczną dokumentacją, a na dzień dzisiejszy także zeznaniami zgłaszających się do nas świadków, którzy potwierdzają opisywany przez nas proceder, przekazują dodatkowe materiały i deklarują zamiar chęci składania zeznań w sądzie w razie założenia nam sprawy przez bohaterów bloga. Osób poszkodowanych jest naprawdę mnóstwo – czy Państwa Mecenasów zaangażowanie nie jest, aby godne lepszej sprawy?

Zgłosili się do nas również przedstawiciele renomowanych mediów informacyjnych. Mamy dużo wsparcia! Nie poddamy się! Ze spokojem oczekujemy na zapowiadane pozwy sądowe. Wierzymy, że polskie sądy są niezawisłe, dogłębnie zbadają całą sprawę i poprą naszą działalność!


 1. Cierpliwość, pamięc,kontakt telefoniczny, kłamliwe dbanie o zdrowie.Stopniowe zaciśnianie kontaktów i wręcz powstaje przyjażń. Oszukańcza, kłamliwa – w jednym celu wydobycie zgromadzonych oszczędności. Opowiadanie bredni,że kryzys, epidemia, winny rząd itp.Tylko w jednym celu aby oszukać i nie oddać zdeponowanych pieniędzy.
  Nie życzę nikomu nic złego, ale mam nadzieję,że zapłacą, i oby najszybciej jak się da.
  Jestem poszkodowana, oszukana przez firmę Nikodemus w Bydoszczy.

  1. Już też mam dość jej bzdur! Jakie bajki by opowiadała, gdyby nie pandemia?!
   Widać że wszystko było zaplanowane od samego początku, a teraz tylko szukają nowych wymówek. Trzeba powiedzieć że umieją to dobrze robić. Ale ten talent nie pomoże w Sądzie!

 2. Chciałbym przybliżyć pana Roberta Żuchowskiego i jego działalność jako partnera Nikodemus Finance. W roku 2016 z polecenia przyjaciół skontaktowaliśmy się z Żuchowskim. Po bardzo przyjemnej rozmowie w Toruniu, pan Żuchowski przyjechał do nas do domu i zaproponował zainwestowanie w jedna ze spółek (poniżej). W 2016-2017 po ponownych wizytach zainwestowaliśmy miliony złotych w następujące “spółki”:
  – RPF FIZ AN (znany jako Retail Parks)
  – PSF FIZ AN
  – Land 2B
  – Dimera
  – Mikrokasa
  Wszystkie powyższe “spółki” skrachowały albo są na skraju bankructwa:
  – RFF FIZ AN (znany jako Retail Parks): w likwidacji, sprawa u prokuratora, kancelaria adwokacka MMW (miedzy innymi) podjęła się procesu zbiorowego przeciw depozytariuszowi (bank) za zaniedbania kontroli finansów
  – PSF FIZ AN: strata około 30%, brak wypłacalności, kancelaria adwokacka Everberg (miedzy innymi) podjęła się procesu zbiorowego przeciw depozytariuszowi (ten sam bank) za zaniedbania kontroli finansów
  – Land 2B: upadla spółka przejęta przez Best Securities (z polecenia Żuchowskiego zrolowaliśmy inwestycje). Obecnie Best Securities wysłało wiadomość z której wynika, ze praktycznie nie ma co liczyć na wykup inwestycji – wszystko zależy od dobrej woli banku (ten sam bank jak powyżej)
  – Dimera: przejęta przez Cavendish, jak podałem w poprzednim wpisie na tym blogu bez szansy na wykup obligacji
  – Mikrokasa: w restrukturyzacji; propozycja aby zgodzić się na zwrot 25% inwestycji w okresie 5-letnim z tym, ze spółka nadal będzie działać bez dodatkowych obligacji. Czyli klops ponieważ w okresie prosperity (przed COVID) spółka straciła około 40 milionów złotych (różnica miedzy suma inwestycji wierzycieli a kasa plus nominalna wartość portfela pożyczkowego)

  Pan Żuchowski przez około półtora roku zapewniał nas ze wszystko będzie w porządku i nasze inwestycje zostaną nam zwrócone (wszystkie były według niego i dostarczonych folderów wspaniale “zabezpieczone”).

  Nasuwają się dwa alternatywne wytłumaczenia powyższej sytuacji (problematycznych inwestycji jest więcej jak to można przeczytać na tymże blogu):

  1. Pan Żuchowski i Lisiecki nie mieli pojęcia co oferują inwestorom (nam), byli naiwni i dali się sami oszukać. W tym przypadku Nikodemus powinien moim zdaniem przeprosić i zwrócić ich klientom prowizje od inwestycji, które zainkasowali

  2. Pan Żuchowski i Lisiecki wiedzieli co się stanie z naszymi inwestycjami (zostaną zdefraudowane). W tym przypadku Nikodemus powinien moim zdaniem zwrócić ich klientom co najmniej 80% inwestycji (po skoordynowaniu z ich kolegami z powyżej wspomnianych spółek). Zakładam, ze 20% zostało już skonsumowane.

  W obu powyższych przypadkach nowe działania dystrybucyjne Nikodemusa powinny być wstrzymane.

  Jeśli w powyższej analizie są błędy, chętnie przeczytamy riposte pana Żuchowskiego albo pana Lisieckiego.

  1. Panie Grzegorzu R. radzę odwołać te oszczercze komentarze wobec spółki Nikodemus i zespołu doradców. Publicznie znieważa Pan uczciwych ludzi, którzy tylko starają się Panu pomóc odzyskać utracone pieniądze. Za Pańskie słowa może Pan odpowiedzieć sądownie. Niestety podobnie jak Państwo autorzy bloga nie pozwala Pan pomóc sobie takimi działaniami jakie Pan podejmuje niszczy Pan tylko reputacje naszą i obwinia o straty niewłaściwych ludzi.

   Proszę się zastanowić nad swoim postępowaniem i niezwłocznie usunąć wszystkie obraźliwe komentarze.

   1. ej Ty Tomasz. Nikt nie chce od ciebie pomocy to po pierwsze. Po drugie mówiąc oszczertwa to masz na myśli chyba publiczne rozmowy i ujawnianie waszych mechanizmow działania. Przecież nie zająkniesz się i nie ustosunkujesz do żadnych zarzutów, które tu padają ani wobec was ani wobec firm ktore są twoimi Klientami i którym pomagasz upychać papiery. W zachodnim kraju Wasze dzialania bylyby juz dawno rozebrane na czynniki pierwsze i wyroki by padly.

   2. Już „pomógł” Pan zarobić na inwestycjach. Więcej nikt o pomocy nie prosi, wszyscy zrozumieli o co Panu chodzi. A straszyć ludzi to nic wielkiego, to wszyscy umieją. Potem jeszcze będziecie opowiadać w sponsorowanych artykułach, że poszkodowani na tym „pseudo blogu” tylko kłamią żeby zniszczyć reputację Nikodemus i UseCrypt.
    Ale zbyt dużo już pseudo blogów, gdzie ludzi „kłamią” o działności UseCrypt i Nikodemus! Nie?
    Nieprawdopodobnie to wygląda! Widać od razu że kłamie tutaj tylko Pan!

   3. A co z wolnością słowa i możliwością wyrażenia swojej opinii? Tomaszu chyba o tym nie wie.
    Ale najbardziej interesuję mnie jak zarząd Nikodemusa pomaga poszkodowanym odzyskać utracone pieniądze?!

  1. Wygląda na to że ich w tym życiu nie obchodzi nic oprócz pieniędzy :/ Dziwnie tylko że pod tym artykułem nie ma komentarzy botów Usecrypt. Przecież bardzo lubią chwalić swój komunikator w komentarzach wszędzie

 3. To jest tak, ze oni maja prawo mowic nam co chca, bo jak twierdza “jestesmy naiwni”, ale my poszkodowani najlepiej jak bysmy siedzieli cicho, proponuja nam porozumienia, rolowania tylko po to zeby nas narazie uciszyc i zebysmy czekali patrzac jak oni transferuja pieniadze lub majatek nabyty z naszych pieniedzy gdzie chca i jak chca, tak zeby pozniej nie dalo sie nic odnalesc, no i finalnie za jakis czas powiedza “ale spolka jest niewyplacalna, nie ma majatku”

  1. Właśnie tak to jest!
   Ale niestety ludzi są przestraszeni i nie każdy chce walczyć o swoje pieniędzy. Tylko że czy można dalej spokojnie żyć i wiedzieć prawdę o tym całym oszustwie?!
   Nie jesteśmy pierwszymi poszkodowanymi przez nich osobami, ale nie jesteśmy i ostatnimi takimi osobami. Przecież pójdą innych oszukiwać dalej!

   1. Dopoki ludzie beda na to pozwalali to takie oszustwa sie nie skoncza. Dlatego nazywaja nas “naiwniakami”. Nie mozna sie bac dochodzic zwrotu wlasnych pieniedzy! Oszczednosci zycia, pieniedzy, ktore zarobilismy w ucziwy sposob. Czy to dzieci tych Panstwa maja otrzymac nasz majatek? Czy nasze dzieci?

 4. W ogóle się niczego nie boją … jak okradali ludzi, tak i nadał to robią!
  Czasami zaczynam myśleć czy w tym przypadku możliwe jest osiągnięcie pożądanej celi zwrotu naszych “inwestycji”? czy nie? Ale rozumiem, że muszę dalej walczyć o sprawiedliwość. Zainwestowałam prawie wszystkie swoje oszczędności w tę spółki.
  Nie poddajemy się i walczymy dalej! Dziękuję za stworzenie tego forum. Dużo mi łatwiej, kiedy rozumiem, że nie tylko ja zostałam oszukana.

 5. mysle ze jedynym ratunkiem byloby zawiadomianie prokuratur okradziezy naszych piniedzy poprzez zawarcie oszukanczych umow z podpisaniem przez prezesow z ustalonymi terminami zwrotu kazdego prezesa trzeba aresztowac i moze znajdzie zdefraudowane pieniadze jest nas pieciu i w tym tygodniu takie wnioski zlozymy z mego rozeznania sa to dorobki naszego zycia Panowie Prezesi za kradziez idzie sie do wiezienia jak mozna zyc z kradzionego katlik mowi ze to grzech a ja tez wierze w boga i mowie ze sa to ludzie wyzuci z czlowieczenstwa -hieny

  1. Zgadzam się. Ale czy to naprawdę pomoże? Nie było by tej strony poszkodowanych przez nich osób gdyby wszystko było tak łatwo. Moim zdaniem tutaj trzeba szukać i spróbować również inne sposoby na odzyskanie naszych pieniędzy.

 6. Mnie również interesuje sprawa. Uprzejmie proszę o wszelkie nawet najdrobniejsze informacje o tym co się dzieje w tej sprawie umieszczać na blogu. Jest sporo osób, które się interesują sprawą i kibicują Państwu i w razie potrzeby dośle potrzebne informacje, nawet jeśli nie stracili pieniędzy tylko mieli okazję ścierać się z tymi ludźmi.

 7. Czy ta kancelaria kancelaria prawna to Traple z Krakowa? Oni zaatakowali też niezależnych dziennikarzy niebezpiecznik.pl, którzy opisywali wałki Kokoszki i Usecrypta!
  Niby renomowana kancelaria a takich ludzi reprezentują… myślę, że mogą bardzo stracić wizerunkowo na czymś takim… Ciekawe ile Kokoszka płaci im za zastraszenie dziennikarzy, blogerów i ludzi poszkodowanych na tych inwestycjach

 8. Brawo oby tak dalej, w końcu trzeba żeby ludzie wiedzieli jak naprawde oni postepuja ze swoimi klientami! Sprzedaj szajs obligacje za milion zł a potem spadaj pan na bambus gdy za rok emitent bankrut! Albo roluj do końca życia i wierz że kiedyś łaskawie odzyskasz…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *