Strona główna » Poszukujemy osób poszkodowanych

Poszukujemy osób poszkodowanych

Szanowni Państwo,

Dziękujemy, że poświęciliście czas na zapoznanie się z informacjami przedstawionymi w opisie sprawy.

Na łamach bloga będziemy (w miarę możliwości) na bieżąco informowali o kolejnych krokach podejmowanych przez nas w związku z zaistniałą sprawą.

Jeżeli posiadacie Państwo materiały i informacje na temat osób powiązanych ze sprawą i chcecie Państwo przyłączyć się do wspólnych działań uprzejmie prosimy o kontakt drogą e-mail.

Pełny opis sprawy na stronie głównej w zakładce: o sprawie

D. i T. 

 1. Wierzymy, że we wrześniu br. będziemy mieli już pierwsze wyroki sądu w sprawie oszust Pawła Makowskiego, Sandry Mazur, Jakuba Kokoszki, Tomasza Lisieckiego i innych. Od razu się z Wami podzielimy!

  1. Bardzo czekam na te wiadomości! Mam nadzieję że w końcu będzie sprawiedliwość! A Jakub Kokoszka, Tomasz Lisiecki, Robert Żuchowski, Sandra Mazur, Makowski i inni dostaną to, na co zasłużyli!

 2. Igor Makarov

  No ale co się czepiasz. Nowa runda finansowania i trzeba krzyczec na portalach, ze ktos wazny kupil akcje usecrypt (kazdy użytkownik usecrypt moze kupić akcje). W 2014r. nawet namówili puls biznesu, żeby napisali ze ologarcha, przyjaciel Putina Igor Makarov kupił akcje Artnews ich spolki i to byla dla nich winda do nieba.

  1. Ostatnio ludzi można bardzo łatwo przyciągnąć do iwestycji nawet bez używania ważnych imion. Bardzo popularnie stało się inwestowanie w “start-upy”.
   Jestem pewien że za kilka lat ten UseCrypt będzie jednym z naiwiększych oszustw inwestycyjnych w Polsce i nie tylko. Bo już zbyt dużo znanych oszustów i gwiazd Polski biorą w tym udział.

  1. Chcą najpierw zbudować nowu piramidu finansowu już na wyższym poziomie i oszukać jeszcze więcej ludzi. A to wszystko jest możliwe tylko jeżeli zainwestować sporo pieniądze w promowanie UseCrypt.
   A jeżeli i dalej będziemy tak cichutko siedzieć i czekać na niewiadomo co, to w ogólie nic nikomu nie zwrócą! Niestety bardzo dobrze umieją najpierw straszyć, a potem obiecać jakby “zwrot pieniądze”.

 3. Bryja złodziej zamiast spłacać długi główkuje jak podzielić pokrzywdzonych wymyśla historie ze ten to gangster tamten naiwny ten awanturnik kolejnego na wakacje w Chorwacji bierze i przyjaciela gra następnego straszy ze pieniądze ostatni dostanie jak się będzie wychylał kolejnemu zabezpieczenia podwyższy którymi sobie można d… wytrzeć. Tak sobie czas kupuje pajac Sezon turystyczny w pełni a pieniędzy jakoś nie widać. Myślisz Panie Bryja ze długo jeszcze tak pohulasz ze ludzie nie umieją rozmawiać. A Kosinski paź chodzi powtarza po Bryi i d… swoją nadstawia a ten go r…. jak pozostałych Złodziejska natura wychodzi

 4. Alfons 2.lipiec 2021 mojego kolege usmiercili byl na lozu smierci i podkladali im do podpisu kwoty na setki tysiecy nie wiadomo na jakie konta szly te piniadze a od innych inwestorow od roku nie placa odsetek ani kwoty glownej dotyczy to pcti chorwackiej spolki. Panstwo szuka zlodziei mu ich podajemy na tacy wladzo kochana oni nadal kradna dlaczego ich nie zamykcie dlaczego nie zabieracie ich milionowych majatkow oni nas chca zgnoic zabierajac srodki do zycia trzeba ich wyplenic jak chwasty na co czeka prokuratua abw ze kradna w polsce a trnsweruja do chorwacji i tam je piora -legalizujac szanowny panie ministrze Ziobro masz przestepcow ktorzy wywoza od nas ukradzine piniadze .Bryja z pcti jest skazany za zlodziejstwo 1,650.000 na2 lata w zawieszeniu na 5 lat od nas ukradl dzisiec razy tyle takich natychmiast za kraty

 5. w dniu 22 kwietnia 2021 do wlascicieli spolki pcti pani prezes jej meza i v-ce prezesa uzylem niecenzuralnych slow za co przepraszam .Bylo to po lokalnym zebraniu obligatariuszy i wplyw emocji i mego wieku doprowadzil do tych wypowiedzi .Nie mniej potwierdzam opuznienia terminow w stosunku do zawartych umow-biezace wyjasnienia potwierdzaja zwrot pieniedzy dzieki zwiekszonemu oblozeniu obiektow turystycznych.Gotowosc wlascicieli do pelnego rozliczenia sie z obligatariuszami uwazam jako gest uczciwy – ktorego pokaze najblizszy czas Ryszard Cieslewicz

  1. Czy Pan nadal wierzy że Bryja tak łatwo zwróci pieniędzy? Oni dobrze umieją bajki opowiadać. I chodzi tutaj nie tylko o Bryjach, ale i o innych partnerach biznesowych. Wypełniać swoje zobowiązanie nikt z nich nie lubi i nie chce. Niech najpierw zwrócą nam nasze pieniądze, a potem będziemy przepraszać. Razem to na pewno osiągniemy!

  2. Ryszar niepotrzebnie kajasz się publicznie złoczyńcom i hochstaplerom!
   Godności Waść nie masz!
   Zamiast skampleć pod stołem jak psina i przepraszać za to, że cie Bryjowie okradli to weź się Panie do roboty i zacznij walczyć o swoje tak jak inni poszkodowani.
   Inaczej grosza nie zobaczysz!
   Pozdrawiamy
   Pokrzywdzeni przez Bryjów

  3. Koszmar! Do czego doprowadzili człowieka ci oszuści! To jak trzeba zastraszyć żeby OSOBA POSZKODOWANA PRZEPRASZAŁA OSUSTOW PUBLICZNIE! Jestem pewien że nie tylko Bryja tak robi, ale i Kokoszka, Lisiecki, Mazur i inni. Po prostu umieją to lepiej ukrywać za pomocą nowych głośnych biznes projektów i aktywnego marketingu. Dokładnie jak UseCrypt teraz działa!

  4. Nie z miłości przepraszał. Z polecenia. Z wiary, że oddadzą ukradzione pieniądze. Kancelaria Finansowa Nikodemus w Bydgoszczy i jej psy gończe do polowania na starych i schorowanych ludzi, poprzez udawanie przyjażni i wykazywanie wytresowanego zainteresowania wyłudzili oszczędności życia. Los jest zwrotny.

  5. Obiecanki-cacanki. Nic nie dają.Teraz nie odbierają telefonów. Dałeś-jesteś głupcem i tyle. Czekają na śmierć – specjaliści złodzieje.

 6. Adam Kłusak, Łódź

  Jakub Kokoszka i Paweł Makowski sprzedali mi Obligacje ARTNEWS S.A. Data wykupu: 21.10.2016 roku. Pomimo licznych wezwań już w 2015 roku arogancko stwierdzili, że w warunkach opisane były ryzyka. Długo myślałem, że byłem jedynym naiwnym. Dziś już wiem, że oszukali w ten sam sposób wielu z nas i na różne spółki. Jestem gotowy przyłączyć się do wszelkich kroków prawnych zmierzających do skazania tych ludzi. #PawelMakowski, #JakubKokoszka, #AbbyHouse, #ArtNews, #SandraMazur, #Usecrypt, #Oxygen, #TomaszLisiecki

 7. A na Facebooku intensywna kampania reklamowo-promocyjna komunikatora Usecrypt; codziennie kilka postów. Może by tak jakieś komentarze zostawiać?

  1. Moim zdaniem sprawa Nikodemus musi być ogłoszona wszędzie żeby ludzie nas usłyszeli! Bo wygląda na to, że to jest jedyny możliwy sposób odzyskać nasze pieniędzy.

  2. To na pewno zwróciłoby ich uwagę na nas. Widać że dla nich największe znaczenie ma wizerunek ich marki UseCrypt. Tylko że na Fecebook oni to wszystko mogą szybko usunąć.

   1. No niestety. Zostawiłam kilka nieprzychylnych ale grzecznych komentarzy. Odpowiedzieli też bardzo grzecznie i zaprosili do kontaktu z biurem prasowym USCRYPT. Ciekawe po co? Pojawiły się też wpisy innych osób. Komentowanie zostało uniemożliwione i pojawiła się odpowiedź:
    “Szanowni Państwo, jaki jest cel Państwa komentarzy na profilu, który nie ma nic wspólnego z tamtą sprawą? Jeśli sprawa jest sądzie, a mają Państwo jakieś pytania prosimy o kontakt z naszymi prawnikami (legal@usecrypt.com), a jeśli nie mają Państwo takiej potrzeby prosimy o zaprzestanie komentowania postów osób niezwiązanych z Państwa problemami i czekanie na sprawiedliwy wyrok sądu”
    Ja bym jednak chciała choć trochę ubrudzić ten na pozór nieskazitelny wizerunek. Może ktoś się dołączy?

    1. Zgadzam się, trzeba pokazać innym prawdziwą przeszłość twórców UseCrypt. Bo nadal będą oszukiwać ludzi na inwestowaniu w nowe pomysły biznesowe. Widziałem że już nawet Kuba Wojewodzki reklamuje usecrypt!
     Jednak istnieją blogi i fora internetowe, na których ludzie rozumieją całą prawdę o ich działaniach, ale jest ich niewiele, a Usecrypt starannie ukrywa to wszystko.
     Dlatego też pisałem komentarze do artykułów i blogów na temat usecrypt. Może to naprawdę liepej zwróci uwagę nie tylko na sprawę Nikodemus, ale także ochroni innych ludzi przed ich działalnością.

 8. PSF FIZ AN przejęła Ipopema. Teraz się wypinają na wpłacających. Przeklinam dzień spotkania na swojej drodze Pana Pawła Stranca – naganiacza do Kancelarii Finansowej Nikodemus w Bydgoszczy. Taka praca – to jego motto życiowe.
  Okradanie ludzi . Teraz polecają kancelarie adwokackie – myśle,że działające z nimi w zmowie do wyciągnięcia emerytury.
  Grażyna

   1. Tak wiadomo, Kancelaria EVERBERG Warszawa ul. Plac Dąbrowskiego 1.
    Po spełnieniu – wysłane upoważnienia notarialnego, opłaceniu kosztów.
    Nic nowego w sprawie nie wyniknęło. Natomiast koszty zaproponowane za dalsze przesyłanie mi niezrozumiałych tasiemcowych wyjaśnień były dla mnie bardzo wysokie.
    Polecona kancelaria przez Nikodemusa nie budzi we mnie żadnego dalszego zaufania.
    O czym poinformowałam Everberg.

 9. Kamil Kaczyński

  Przez długie miesiące obserwuje to smutne naginanie rzeczywistości. Mam dość! Usecrypt to pusty produkt a cała ta farsa z marketingiem służy jedynie wyłudzaniu pieniędzy od inwestorów.
  W sprostowaniu wysłanym do Antywebu (https://static.antyweb.pl/wp-content/uploads/2021/02/01121627/SPROSTOWANIE1.pdf) jest link do opinii Rafała Przybylskiego na temat artykułu Tomka Zielińskiego (https://usecryptmessenger.com/plus/opinia.pdf). Dokument zabezpieczony hasłem, ale hasło to “plus” i teraz każdy może przeczytać te wypociny…

  1. Ale szybko reaguje UseCrypt! Drugi dokument z opinią Rafała już jest usunięty.
   Mają tylko bardzo agresywny marketing i nic więcej. Po prostu jeszcze jeden “pomysł biznesowy” dla naciągania ludzi na inwestycjach. Nawet nie znam osób którzy to używają 😀 A jeśli poczytać o nich w Internecie to jakby co drugi Polak korzysta z ich aplikacji.

 10. Szymon Szatkowski

  Członek Zarządu Uscrypt – Sandra Mazur poszukuje prawnika i asystentki! 😉 WOW Poprzedni prawnik właśnie zrezygnował! https://www.facebook.com/sandrameem
  “Fatalna atmosfera pracy wynikająca z ilości spraw które się za nimi ciągną. Ogromna presja niekompetentnego i niekulturalnego kierownictwa. Umowy z pracownikami spisywane na spółki UK lub Cypr aby nie płacić podatków.”

  1. haha…chyba prawnik zrozumiał o co tam chodzi i w jakie oszustwo inwestycyjne wpadł.
   To było oczywiste że podatków oni nie płacą ale mało kto ma odwagę napisać taką prawdę o ich działalności, przecież już wszystkich przestraszyli tak, że ludzi w ogóle boją się coś powiedzieć w Internecie

 11. Zapytałam przedstawiciela Nikodemusa, który udawał przyjaciela, dlaczego nam zrobił wielką krzywdę proponując oszukańcze obligacje. Odpowiedział – TAKA PRACA.
  Pan Paweł ST…… nie piszę całego nazwiska, specjalizował się i myślę,że nadal to robi w naciąganiu osoby starsze, często chore, samotne, metodami na przyjaciela. Miły typ- który razem ze swoim pryncypałem okradają naiwnych ludzi.
  Zawiadomilam prokuraturę – postępowanie trwa.

  1. Intersujące ile procent od każdego przyciągniętego klienta dają im właścicieli Nikodemusa
   Jeśli ludzi zgadzają się na taką “PRACĘ” to chyba dużo płacą im za tragedii w życiu innych ludzi

 12. DAREK MIKULSKI, GDYNIA

  Jak Paweł Makowski poznał Jakuba Kokoszke? Oto opowieść o pierwszym biznesie, który zakończył się “spektakularnym sukcesem” miliona sprzedanych i nie spłaconych papierów wartościowych ABBY HOUSE S.A. – https://jsbin.com/hehexodevo/1/edit?output

  #PawelMakowski, #JakubKokoszka, #Sandramazur, #AbbyHouse, #Artnews, #opcje o europejskim stylu wykonania, #Uscrypt, #OxygenCity, #niedajsieoszukac

  1. Co więcej, prawdopodobnie Kokoszka od samego początku wiedział, że będzie okradał ludzi na sprzedaży tych papierów wartościowych! Właśnie przeczytałam wywiad z jego udziałem przeprowadzony w 2013 roku kiedy oni tylko zaczęli ten biznes. Już wtedy powiedział “Im gorzej będzie na rynku kapitałowym, tym lepiej będzie na rynku sztuki”. Śmiałam się z tych jego słów…haha
   https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polski-rynek-sztuki-najsilniejszy-w-regionie-W-ciagu-roku-urosl-o-25-proc-2801726.html

  1. Haha, ale wesoło jest z tym UseCrypt. Chyba jeszcze nie wszyscy zrozumieli że ta bezpieczna apka jest jedną wielką ściemą. Ale przyznaję że czytać takie artykuły zawsze jest śmiesznie 😀 Z niecierpliwością czekam na nowe zabawne artykuły na temat wysokiego poziomu bezpieczeństwa UseCrypt!

 13. W KRS wszystko jest widoczne. Przy Abbey House i przy spółkach powiązanych z Usecryptem (Corp, SA, Spzoo, i ten cały Lazar), występują te same trzy nazwiska: Paweł Makowski, Jakub Kokoszka i Sandra Mazur. W sieci jest sporo artykułów i te 3 osoby wypowiadają się w imieniu Usecrypta. Artykuły z wcześniejszą datą przedstawiają te osoby jako osoby związane z Abbey House. Łatwe do sprawdzenia. Upadek Abbey House wciąż owiany “tajemnicą” a na forach wyczytać można, że inwestorzy pozostają niespłaceni. Usecrypt nie odzywa się do osób, które mają ich akcje i ignoruje próby wykupu. Powtarzany schemat. Kiedy zostanie przerwany? Najnowszy pomysł Pawła Makowskiego to https://oxygencity.pl którego papiery wartościowe już sprzedaje. Uwaga na oszustów!

  1. Najgorzej jest to, że w Internecie można znaleźć sporo artykułów które tylko chwalą Kokoszkę, Makowskiego, Lisieckiego i resztę uczestników tych oszustw inwestycyjnych! Niestety nie każdy sprawdza informacje na ich temat na forach inwestując tysiące i miliony złotych. A może po prostu nie chcą w to uwierzyć. Dlatego kontynuują inwestować w ich nowe “pomysły biznesowe”. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami będziemy mogli nie tylko zwrócić nasze uczciwie zarobione pieniądze, ale także pokazać całej Polsce ich prawdziwy “biznes”.

   1. Kiedy ludzie już będą mieli rozum i zaczną myśleć, zanim zainwestują wszystkie swoje oszczędności w niezweryfikowane firmy podejrzanych biznesmenów. Czas mija, ale nic się nie zmienia w tej Polsce

   2. OxygenCity Hahah Tylko pogratulować towarzystwu “wyczucia biznesowego”… LOL ciekawe ile osób da się nabrać na nowy “biznes” pana Makowieckiego et consortes…

    1. Jestem pewien że Makowski znowu odniesie sukces i będzie miał dużo inwestycji nie tylko z Polski. Ale trzeba powiedzieć że oni naprawdę wiedzą jak to wszystko dobrze wyreklamować i niestety to jest podstawa ich sukcesu

 14. Kluczowe kwestie

  […]* “na początku marca spółka V440, dawniej Usecrypt, poinformowała obligatariuszy, że musi wstrzymać płatność odsetek od obligacji wyemitowanych w 2019 r., ponieważ 2 grudnia 2020 r. złożyła wniosek do sądu o otwarcie postępowania układowego”

  * Usecrypt przestał płacić odsetki od obligacji w listopadzie 2020

  * Usecrypt reprezentuje kancelaria Dominik Pawłowski & Partnerzy

  * Za rok 2019 Usecrypt miał ponad 400 tys. zł straty chociaż prognozowano zysk na poziomie 1.6 mln zł. Przychody wyniosły 7,2 mln zł wobec 7,1 mln zł rok wcześniej. Bardzo znacząco wzrosły koszty usług obcych: do 6,7 mln zł z 4,6 mln zł.

  * “V440 prawdopodobnie nie jest już właścicielką komunikatora UseCrypt Messenger. Z naszych ustaleń wynika, że do jego zbycia mogło dojść jesienią 2020 r. Wskazują na to zapisy w regulaminie świadczenia usług dla użytkowników komunikatora. Jeszcze w paź”

  * Według V440 komunikator miał zostać sprzedany przez konflik z mniejszościowymi akcjonariuszami Usecrypt S.A., którym oferowano od 2016 roku także akcje spółek Drone House oraz iME. Obydwie powiązane z Pawłem Makowskim i Sandrą Mazur i [imię i nazwisko wymoderowane, patrz aktualizacja], oficjalnie należące do spółki Largo Capital kontrolowanej przez Pawła Makowskiego, obecnie Q222, w zarządzaniu przez kuratora.

  * Usecrypt miał wejść na NewConnect w Q1 2018. Ale do tego nie doszło. Akcjonariusze zwrócili się do spółki o odkupienie akcji. A ta nie zrobiła tego, bo “zgodnie z k.s.h. łączna wartość skupowanych akcji nie może być wyższa od kapitału zapasowego, a spółka go nie ma.” Część inwestorów poszła do sądu i wszczęła postępowanie egzekucyjne.

  * Kilkudziesięciu akcjonariuszy Usecryptu, Dron House’u oraz iME reprezentuje Jacek Gaj z kancelarii Gaj Litigation Law Office. Wszystkie trzy spółki oferowały akcje z opcją odkupu z premią i wszystkie zasłoniły się później niemożnością wykonania opcji ze względu na k.s.h. Wszystkie też w ostatnich 12 miesiącach zmieniły nazwy (łącznie z Largo Capital – obecnie Q222) i we wszystkich pojawił się problem z wypłacalnością. Dron House (obecnie Q330) upadł, iME (W660) rozpoczęło restrukturyzację, a Usecrypt (V440) wystąpił o układ.

  * W sądach toczy się kilkanaście spraw z powództwa cywilnego przeciwko spółkom. Kilka zakończyło się pozytywnym dla akcjonariuszy wyrokiem w pierwszej instancji.

  * Paweł Makowski, obecnie prezes Usecrypt USA Corp, potwierdza, że spółka planuje debiut na Nasdaq.

  Moje odczucia? Widać schemat powtarzany od lat. Spółki pozyskują inwestorów, akcjonariuszy i obligatariuszy. Nie mówią im o ograniczeniah kodeksu spółek handlowych, a umowy tak sporządzają, aby nie musieć oddawać pieniędzy i móc jako powód wskazać k.s.h. Potem firma jest wygaszana i akcjonariusze oraz obligatariusze tracą pieniądze. Wszystko “zgodnie z prawem”. […] Więcej tu: https://niebezpiecznik.pl/post/oswiadczenie-w-sprawie-wymierzonej-w-niebezpiecznika-i-inne-redakcje-kampanii-oszczerstw/#respond

 15. Usecrypt – jedna wielka mistyfikacja finansowa, kolejny wehikuł stworzony do wyciągania kasy od ludzi i nie spłacania zobowiązań wedle utartego i dobrze przetestowanego schematu pana Kokoszki, Makowskiego i przyjaciół z Nikodemus Finance z Bydgoszczy wciskających ludziom śmieciowe obligacje, opcje i inne papiery których od początku nie zamierzali spłacić.

  Panie Ministrze Ziobro! Prokuratorze Generalny! Gdzie Pan jesteś? Widzisz to i nie grzmisz?

 16. Dołączam do grupy poszkodowanych. Usecrypt. Scenariusz identyczny; świetlane perspektywy kreślone przez pracownika Nikodemusa, 4 listopada 2019 kupuję obligacje serii F – jestem zapewniana, że poprzednie emisje zostały bez problemy spłacone więc nabieram zaufania. Obligacje wpisane do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, emisja poprzez Dom Maklerski Navigator uwiarygadnia przedsięwzięcie. 3-krotnie otrzymuję odsetki a potem……. cisza. Nagabywany pośrednik z Nikodemusa brak wypłaty w kolejnym terminie tłumaczy przejściowymi kłopotami, przedświątecznym zamieszaniem itp. W styczniu 2021 już mocno zaniepokojona zaczynam dokładnie czytać otrzymane dokumenty emisyjne, sprawdzać nazwiska (te same i wielokrotnie na tej stronie wymieniane), wpisy w KRS i powoli uświadamiam sobie, że zostałam z premedytacją oszukana. Wysyłam do Prezes Zarządu, blond piękności, pani Sandry o nazwisku pięknego, polskiego, ludowego tańca żądanie natychmiastowej spłaty zobowiązań. Do dziś bez odpowiedzi. Nawiązuję kontakt z nieświadomym braku wypłat odsetek Administratorem Zastawu, który po mojej interwencji podejmuje wynikające i przynależne jego funkcji kroki prawne. W lutym 2021 otrzymuję (!!!) mailową wiadomość od wspomnianej Pani, że spółka jeszcze w grudniu złożyła do Sądu wniosek o restrukturyzację. Zapomniała o tym fakcie powiadomić innych obligatariuszy, Administratora Zastawu, KDPW czy chociażby ulubioną ‘kancelarię finansową’ bo jej pracownik bijąc się w pierś zapewniał, że o niczym nie wiedział. Kilka dni temu otrzymałam pismo od kancelarii adwokackiej działającej w imieniu Usecrypt, w którym proponuje się konwersję nabytych obligacji na akcje Usecrypt USA Corp. Pismo napisane w bardzo ugodowym tonie rzekomej dbałości i troski o ‘korzystne rozwiązanie w celu zabezpieczenia sytuacji finansowej obligatariuszy’. Nie chcę żadnych akcji spółki typu ‘szukaj wiatru w polu’, nie mam zamiaru na tę propozycję odpowiadać. Czekam na rozstrzygnięcie Sądu w sprawie restrukturyzacji. Chętnie dołączę się do każdego legalnego działania mającego na celu odzyskanie pieniędzy/ukaranie oszustów/nagłośnienie sprawy żeby była przestrogą dla innych.

  1. 1. Spółkę Usecrypt z “USA” zarejestrowaną w Daleware może Pani sprawdzić tutaj: https://icis.corp.delaware.gov/ecorp/entitysearch/namesearch.aspx.
   File Number: 6614542
   Entity Name: USECRYPT USA CORP.
   2. Dla innych ich spółek z USA sprawdzamy tutaj: https://wyobiz.wyo.gov/Business/Default.aspx
   3. Ups, ich spółka Berkeley Funds LLC już ma status Inactive
   4. Tutaj sobie chłopcy zakładają takie spółki: https://www.delaware24.pl/ a dla Wyomining tutaj: https://wyoming.com.pl/
   5. Jeśli odwiedzi Pani biuro pod adresem, który podają i trochę musieli zapłacić za wpisanie w dane rejestrowe 79 Madison Ave, New York, NY 10016, USA to tam jak się Pani spodziewa, Pani Sandry tam raczej nie znajdzie

 17. Oszukany na ABBY HOUSE

  […] duża grupa finansowa weszła wówczas na polski rynek, kupiła gazetę, z której uczyniła własną tubę, zaprosiła kilku artystów do współpracy i urządzała zamknięte aukcje. Na aukcjach, które mogły się w ogóle nie odbywać, ustalano, że praca danego artysty, wyceniana na rynku na kilka tys. zł., osiągnęła nagle cenę kilkudziesięciu tysięcy. Starano się stworzyć w ten sposób własną rzeczywistość i zrobić z niej instrument finansowy. “Pokazywali potem inwestorom: tylko spójrzcie na nasze sprawozdanie! Żaden dom aukcyjny nie ma takich wyników! Tak je podkręcili, że postanowili wejść na giełdę. Stworzono bańkę spekulacyjną […] https://kultura.onet.pl/wiadomosci/jolanta-fraszynska-oszukana-na-inwestycji-w-dziela-sztuki-ekspert-radze-zachowywac/kqbynvd

 18. Jestem osobą, która utraciła znaczne środki finansowe w związku z inwestycjami dokonanymi za pośrednictwem Kancelarii Finansowej Nikodemus Finance z siedzibą w Bydgoszczy. Partner tej kancelarii TOMASZ LISIECKI zaoferował mi między innymi akcje i obligacje spółki ART NEWS SA (poprzednio ABBY HOUSE SA) na kwotę 300.000 zł (reprezentowana przez JAKUB KOKOSZKA i PAWEŁ MAKOWSKI ) z opcją o europejskim stylu wykonania. Wypłacono mi kupon 5 razy, pozyskano moje zaufanie a następnie zaproponowano mi „zrolowanie” części akcji na akcje spółki DRON HOUSE SA – czego finalnie nie zrobiono, a kapitału nigdy mi nie zwrócono. PAWEŁ MAKOWSKI pieniądze z akcji i obligacji, które były wpłacane w ramach zakupu akcji / obligacji ITC SA, IME POLSKA, DRON HOUSE, ABBY HOUSE, ART NEWS SA, BERKELEY transferował na Cypr do swoich spółek CONSTANCIA, ERMITANO CAPITAL, ARGOVEST CAPITAL.

 19. To, że ktoś stracił pieniądze na tych instrumentach finansowych to nie jest efekt ryzyka finansowego, jak ktoś tutaj to odpisuje. To jest oszustwo.
  Nie mam pełnego obrazu tej grupy, natomiast z całą pewnością, w skrócie fakty są takie jak poniżej. Mam nadzieje, że ktoś opisze to kiedyś w całości:

  – Paweł Makowski zakładał spółki w różnych częściach świata, przez kancelarię Osińskiego lub przez pośredników przez Internet, anonimizował je, kupował dyrektorów ale kontrolował samodzielnie
  – na bazie prostego, taniego produktu wymyślał historię firmy bez żadnych zahamowań, totalnie wymyślone historie, skala biznesu bez limitów, zmyślone certyfikaty, polecenia załatwione przez znajomości, zmyśleni inwestorzy, użyczenia nazwisk, fałszywy i agresywny PR i kampanie w mediach i sponsorowanie artykułów, które miały wyglądać jako artykuły dziennikarzy). Powielanie tego schematu z modyfikacjami dla różnych spółek.
  – poprzez zaprzyjaźnionych ludzi z agencji i ludzi w gazetach wkładali stworzone przez siebie artykuły do prasy (np. Robert Niczewski)
  – przez prawników i zastraszaniem usuwał nieprzychylne artykuły w Internecie o sobie i swojej ekipie
  – Pomiędzy założonymi przez siebie spółkami generował przepływy pieniężne, generował sztuczne przychody, dochody miał takie jakie były potrzebne do uwiarygodnienia firmy dla osób kupujących obligacje/akcje
  – Z takim produktem – firmą wydmuszką szedł z Kokoszką z kancelarią Lisieckiego i wciskali ludziom obligacje/akcje i inne instrumenty finansowe,
  – Bałagan finansowy, zwodzenie, rolowanie, brak jakiegokolwiek ładu finansowego widać było zewnętrznym okiem
  – Otoczeni dziwną ochroną, do siedziby firmy przychodzili często dziwne postaci, tj., posłowie z obu stron, znane nazwiska

 20. Powyzej zamiszczony artykol na tema dzialalnosci Pana Tomasza Lisieckigo wg mego rozeznania ten czlowiek i jego firma wskazuwala nam spolki w ktorych mozna zainwestowac uzyskujac % korzystny dla inwestora.Wpoczatkowym okrsie spolki splacaly odsetki teraz gdy nie splacaja winnym czyni sie Nikodemusa z tego co wiem osobiscie i telefonicznie interweeniuja w poszczgolnych spolkach starajac sie pomoc obligatariuszom .Otrzymalem rowniez zapewnienie ze pan Lisiecki jako zabezpieczyciel majatku w splokach dokona czynnosci zabezpieczenia celem wyplaty obligacji co najwazniejsze jest w stalym kontakcie z obligatariuszami

 21. Osoba piszaca tekst nie ma odwagi sie przedstawic -ja to uczynilem oficjalnie bo nie wstydze sie sprawy ktora poruszam bmoze nie dlugo przestane byc waszym problemem bo jestem na wykonczeniu mam 85 lat i zabraliscie mi dorobek zycia czy macie sumienie.Wtym momencie zawiadomie Was ze w ten sposob wykonczliscie dwoch mych przyjaciol zmarli znerwicowani Janusz Roszi i Ryszrd Staszak to ja wskazalem ich Nikodemusowi jako inwestorow i dzis rodzina obrzuca mnie kalumniami i nie tylko ich wskazalem bo mikalem w swym gronie wielu przyjaciol dzis posadzaja mnie ze mam udzial w waszej maffi i policja juz mnie w tej sprwie przesluchuje osoba ktora pisze ze bylem chytry na piniadze – tak bylem chytry na zlotowki a wy na dziesiatki milionow.Szanowna osobo nie mam sie nawet do kogo zwrocic -piszesz ze podpisujac widzialem ze moge wklad utracic i wskazywalem to Nikodemusowi ten jednak stwirdzal ze taki acapit musi byc w kazdej umowie ize to ni ma na nic wplywu terminy odsetek i splat kwoty glownej sa wyznaczone i podpisane przez prezesow .Przepraszam prywatnie panstwa Bryjow jako ludzi ale jako przesow i wlascicieli firmy w zadnym wypadku gdyz jak narazie sa w posaidaniu mych pieniedzy ktore mi pokwitowali i nie chca oddac.I oczekuje oddania mnie do sadu tam jak dozyje zobaczymy czy ja naduzylem sllow w stosunku do sytuacji do jakiej mnie dporowadziliscie i moich przyjaciol Panie Kosinski

 22. Jakim trzeba byc chamem zeby bez skrupoolw okrasc 85 -letnigo czlowieka mysle v-ce prezesie PCTI zeby przyjechac do mego domu. i ustalac teminy oddania obiecywac wczasy daewac na pismie gwarancje tez przez prezesa Magdalene Bryje i jej meza Bryje jakie sumienie zeby patrzec w oczy jako obrzydliwy judasz ktory nie zrealizowal nic przez pol roku rowniez Bryja ustalal kilka terminow odnosnie IRC a minelo juz 1,5 roku czy ci ludzie beda spokojnie kiedys mogli umrzec ja wiem bo ze wzgledu na wiek i ich przestepcze dzialanie mnie to szybciej dosiegnie ale panietajcie zlodzieje szubrawcy zabrane wam to co ukradliscie nie -spoczniemy.

  1. Panie Ryszardzie nikt Panu niczego nie obiecywał. Każde przedsięwzięcie gospodarze wiąże się z ryzykiem i o wszystkim był Pan informowany. Podpisał Pan klauzule ryzyka. Na każdej inwestycji można stracić, to chyba oczywiste. To Pańska chciwość na pieniądze Pana zgubiła! … a teraz Pan obwinia o swoje niepowodzenia niewinnych ludzi. Państwo Bryjowie to uczciwi i porządni ludzie, których Pan obraża i znieważa publicznie. Nie tylko ich zresztą. Obserwujemy Pana działalność i zbieramy dowody. Albo Pan natychmiast odwołasz te oszczercze oskarżenia i przeprosisz albo odpowiesz Pan za te obraźliwe słowa przed sądem. Proszę się dobrze zastanowić!

   1. Słowa napisane przez znawcę i specjalistę w dziedzinie oszustwa ludzi. Broni sam siebie zapewne. Oby Pana spotkało podobne życiowe zdarzenie. Zawsze znajdzie się ktoś , kto będzie lepszy.

   2. Panie Temis – tez Pan nalezy do oszukańczej działalności złodziejskich cwaniaków? Bazowali na kłamstwie i naciąganiu ludzi. Często ludzi w podeszłym wieku- zakradając się do uczuc,pomocy i udawać przyjażń. Jakim człowiekiem i jakim sumieniem obdarzyła matka natura zwyrodnialców kradnącym pieniądze nawet osobą z demencja starcza.
    Jeden z Was powiedział mi TAKA PRACA. Mam nadzieje,że spotka Was oszuści sprawiedliwość.

   3. Od ABBY HOUSE do USECRYPT

    ‘Temis’ jesteście mafią i oszustami. Wciskacie ludziom papiery których początku nie zamierzacie spłacić!

   4. Szczerze popieram to co napisał Pan Ryszard. również borykam się z oszustwami Pani Magdaleny Bryja, Pawła Bryja i Wojciecha Kosińskiego. Cała ta szajka od półtora roku nie płaci odsetek, nie spłaca kapitału od obligacji i pożyczek, nie odpowiada na żadne wezwania. Uchylają się od odpowiedzialności. Żadnej klauzuli ryzyka nie podpisałam, a zwrot kapitału był gwarantowany. Państwo Bryja wyciągnęli od inwestorów 100mln złotych i nie poczuwają się do zwrotu, z tych 100mln, kilkanaście przelali na swoje prywatne konta, a resztę poukrywali w Chorwacji i myślą, ze zastraszaniem ludzi dochodzących zwrotu swoich pieniędzy osiągną sukces. Nikt nie będzie odwoływał oszczerstw w stosunku do tych Państwa skoro są one prawda!!!

 23. Nie moge zrozumiec ktos pozyczyl pieniadze np. 200 zl to ja rozumie ze mogl stracic na golonke i pol litra i czekolade np do cudzej zony ale gdy pozyczyl 200 tysiecy to musi je miec albo kupil dom czy samochod i trzeba mu to zabrac sila wejsc do tego domu i juz z niego nie wyjsc zatrudnic dedektywow i chamowi cwaniakowi dac nauczke aby uczciwych ludzi na zywca nie okradac,zniszczyc go i pokazac spoleczenstwu jako zwyrodnialcazerujacego na ludziach ktorzy mu zaufali obojetnie gdzie mieszka dotrzec tam i pokazac ze w polsce kradnie i pierze te pieniadze w panstwie ktore o tym nie wie tam trerba trafic na miejscowa policje jest jeszcze wiele metod na cwaniakow wyrzotkow spoleczenstwa

 24. W sprawie PCTI robi rowniez dochodzenie warszawska policja gosc zainwestowal 40 mln i nie moze odzyskac na zlecenie warszawskiej plicji bylem przesluchiwany przez policje w mogilnie i od nich to wiem az glowa boli .Powinny byc zastosowane przez prokurature sankcje aresztu bo sa dowody kradziezy to pieniadze by sie zaraz znalazly wg wypowiedzi policji piniadze moga byc transferowane do rajow podatkowych a nam zabrali dorobek zycia,co za adwokaci bronia oczywistych zlodziei trzeba wejsc do nich do biura i prowadzic okupacje i wezewac telewizje celem naglosnidenia

 25. mam dowody na pismie z PCTI podpisane przez Prezes Mgdalene Bryje i Wojciecha Kosinskiego zapewniajace splacenie w terminie a minelo juz 5 miesiecy i milcza mimo wielu monitow.Osobiste wizyty Kosinskiego zapewniajace o wyplacie byly totalnym oszustwem

  1. Nie jest Pani sama w tej sytuacji. Tak samo postępują ze mną.zero pieniędzy od półtora roku. Ewidentne spłacić nie planują!! Trzeba coś z tum zrobic

 26. Oszukany Nikodemus

  Dzień dobry Państwu, ja też zostałem oszukany przez Tomasza Lisieckiego z Nikodemus Finance w Bydgoszczy na ponad 500 tysiecy złotych! Pan Kokoszka nie wypłaca kapitału ani odsetek z obligacji Cavendish Rentier! A Lisiecki z Żuchowskim śmieją mi sie w twarz… Jak można do Was przyłączyć sie?

  1. Cavendish Rentier jest w pełni skonstruowany przez Pawła Makowskiego. To on konstruuje te spółki Lazar, Berkeley. To wszystko jest znane i jeśli czuje się Pan oszukany to koniecznie trzeba zgłosić na Policję i dokładny opis swojej sprawy przedstawiać wszystkim dookoła. A może Pan się z Makowskim skontaktuje telefonicznie najpierw?

 27. Ryszard Cieslewicz 88-321 Kwieciszewo 103a tel601675323 email oczniak11@wp.pl przez Nikodemusa zakupilem obligacje PCTI,IRC,Land2b zrolowany na Best sec, i Mikrokasa ani odsetek ani kwoty glownej nie zwracaja jest nas w naszym rejonie jeszcze pieciu jak narazzie pisalem do woj.prokuratury w bydgoszczy ale wiem ze jakis obcokrajowiec z polka wplacil 40 milionow Bryjom sprawa jest policji w Warszawie

 28. Opiszcie publicznie w kilku zdaniach co wiecie na temat Usecrypt. Jest afera opisana na niebezpiecznik.pl i jest przypuszczenie że niecne działania tych osób odbywają się w sferze nie tylko finansowym ale też pomówień niezależnych dziennikarzy i ekspertów.

  1. – “… duży nacisk, który my też kładziemy w pracach badawczo-rozwojowych, na szyfrowanie w erze już postkwantowej”- zapowiada dyrektor zarządzający Usecrypt USA.

   heheh :))) bajkopisarz Jakub Kokoszka – upychacz śmieciowych obligacji wypowiada się o kryptografi kwantowej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *