Strona główna » UseCrypt S.A. nie spłaca obligatariuszy na 1,3 mln PLN, ostrzeżenie!

UseCrypt S.A. nie spłaca obligatariuszy na 1,3 mln PLN, ostrzeżenie!

W kontrze do sponsorowanego kontentu marketingowego przedstawiającego UseCrypt jako super–hiper-inwestycję, za którą stoją Yuval Rabin z Lazar Vison Fund i przyjaciele: Jakuba Kokoszka, Paweł Makowski oraz garść polskich celebrytów, my informujemy jak naprawdę wyglądają perypetie osób, które zainwestowały w UseCrypt swoje oszczędności.

Zapominalskim uprzejmie przypominamy, że od 2018 r. spółka UseCrypt S.A. aktywnie pozyskiwała od inwestorów prywatnych środki obiecując wielkie zyski z inwestycji.

Głodnym szybkich i dużych zysków inwestorom oferowano obligacje o stopie zwrotu bagatela 9% rocznie! Z racji zaoferowania tak wysokich odsetek, nabywców obligacji UseCrypt nie zabrakło. Na przełomie października i listopada 2019 r. UseCrypt S.A. wyemitowała dla prywatnych nabywców obligacje serii F o wartości 1,3 mln PLN z terminem wykupu na jesieni 2021 r.

Jakież było zdziwienie inwestorów, gdy w 2020 r.  spółka UseCrypt S.A. zwyczajnie przestała spłacać odsetki a kapitał zatrzymała. Spółka poinformowała, że nie będzie spłacać zobowiązań wobec obligatariuszy, ponieważ złożyła wniosek o rozpoczęcie procedur restrukturyzacyjnych (SAD RESTRUKTURYZACYJNY – SAD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XVIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY DLA SPRAW UPADŁOSCIOWYCH I RESTUKTURYZACYJNYCH).

Równie interesująca jest sprawa braku wywiązania się przez spółkę ze zobowiązań wobec nabywców opcji Usecrypt S.A., które miały zabezpieczyć inwestorów (nabywców akcji) przed spadkiem wartości spółki w przypadku barku deklarowanego wejścia spółki na giełdę. Oczywiście, spółka UseCrypt S.A. na giełdę nie weszła, a inwestorom którzy domagali się spłaty należności z opcji powiedziała: „spadajcie ludzie na bambus” – oficjalnie spółka twierdzi, że zawarte z inwestorami umowy opcji są niemożliwe do realizacji ze względów prawnych. Należy zatem zadać pytanie po co spółka (zatrudniająca drogich prawników z wiodących warszawskich kancelarii) konstruowała umowy opcji, oferowała i zawierała z inwestorami, obiecując gruszki na wierzbie i pozyskując ich pieniądze?

Podobnie przy obligacjach serii F jak i przy opcjach na akcje poszkodowani inwestorzy zostali bez zainwestowanego kapitału (obligatariuszom wypłacono marną część odsetek).

 żródło: Puls Biznesu, wydanie z 15 marca 2021 r., “UseCrypt wyniósł się za ocean”, Eugeniusz Twaróg

Tak wygląda prawda o inwestycjach w UseCrypt.

Potencjalnym i obecnym inwestorom UseCrypt sugerujemy zapoznać się historią przedsięwzięć biznesowych Jakuba Kokoszki, Pawła Makowskiego i Yuvala Rabina z przeszłości. Zweryfikujcie jak potoczyły się ich poprzednie interesy i losy inwestorów, którzy powierzyli im swoje oszczędności.

Zamiast pokładać bezkrytyczną wiarę w sponsorowane materiały internetowe z udziałem Patryka Vegi, Kuby Wojewódzkiego, Dody i innych celebrytów, którzy chyba nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, odróbcie lekcje i sprawdźcie ich zanim zainwestujecie swoje ciężko zarobione pieniądze!

 1. Gdzie znikneli wszystkie celebryci którzy promowali usecrypt?! Bardzo aktywnie promowali w lipcu, a teraz wszyscy razem znikneli. Dziwnie to! Czy oni zrozumieli o co chodzi z właścicielami usecrypt? Albo może przygotowują nowe kampanie marketigowe?

  1. Nie maja czasu zajmowac sie biznesem bo wola sadzic sie z bylymi klientami o zniesławienie.

   A celebryci jak zobaczyli te strone sami pewnie wycofali sie widzac w jakie bagno sie ładuja

 2. Psychoterapeuta

  Ten cały biznes powstał i działa na metodach psychologicznego oddziaływania na ludzi, w tym metody straszenia ludzi i zmuszenia ludzi do pochopnej decyzji!
  Każdy etap współpracy i rozmowy z przedstawicieliem Nikodemus lub usecrypt to nowa psychologiczna metoda straszenia ludzi. Bez tego skutecznie działać oni nie mogą!
  Czy są oficjalnie zezwoleni takie metody w sprzedażach i marketingu?! Napewno nie!
  A ile chorób psychologicznych teraz mają poszkodowani? Celowo psujecie życie ludzi!

 3. OfiaraNikodemusa

  Przebrzydły Nikodemusie wyrzadziłes tyle szkód finansowych i zniszczyłeś życie wielu rodzin, mamy nadzieje że w końcu to ty odpowiesz za swoje czyny i przestanie być ci zabawnie! Idziemy po Ciebie! Twoje groźby mamy w glebokim poważaniu!

  1. Dla osób którzy posiadają akcje/obligacje/opcje Usecrypt proponuje opisać swoją sytuacje i przesłać do Mitch Lowe. Z informacji prasowych on jest teraz akcjonariuszem a więc beneficjentem produktów w który zainwestowaliście i powinien przynajmniej wysłuchać historii i się do niej odnieść. Może odpowie i wniesie jakieś informacje. To lepiej niż rozmawiać z Kokoszką czy Nikodemusem.
   Tu kontakt, który znalazłem. Im więcej osób napisze, tym większa szansa, że coś się zadzieje. Jeśli ktoś ma bezpośredni email/telefon to prośba o informacje.

   https://www.mitchlowe.net/contact/

   1. Drogi kolego G. wiemy że to ty wypisujesz te głupoty, więc może lepiej przedstaw sie wszem i wobec z imienia i nazwiska i pochwal sie swoimi inwestycjami ktore dokonales z Twojej Wlasnej Inicjatywy i za Swoja Dezyzja! Nic ci Mitch Lowe nie pomoże bo to ty ryzykowałeś i ty straciłeś! Jestes duzym chlopcem wiedziales co robisz i co podpisales. Wiec lepiej dla ciebie zamilcz i nie pograzaj sie dalej. Przemysl dobrze.

    1. Drogi kolego Fenix, mylisz się. Jeśli chcesz zabrać głos to naucz się korzystać z klawiatury, bo wybierasz złe klawisze. Wprowadź informacje, które się ustosunkowują do treści. To, że wielu podpisało bez przymusu dokumenty to fakt, którego nikt tu nie podważa. Może zacznij od tego czy uważasz za prawdziwe i legalne to, że emitent korzyta z pieniędzy inwestorów i po wykorzystaniu tych pieniędzy przerzuca produkty wytworzone za pieniądze inwestorów do spółki zagranicznej, zarejestrowanej przez tą samą grupę udając, że robi korzystną transakcję kupna sprzedaży. Tymczasem faktycznie oszukuję inwestorów. Oraz czy możesz wymienić wszystkie inwestycje, które robiłeś z twórcajmi usecrypt, które nie wypłaciły inwestorom należnych środów aby zweryfikować czy schemat się nie powtarza dla reszty spółek.

     1. Słuchaj no kolego sympatyczny nie rozumiesz gdy grzecznie zwraca ci sie uwage na niestosowny jezyk to wkrótce moga wytlumaczyc ci pewne sprawy prawnicy w sadzie. Oczywiscie nie za darmo. Widac bardzo starasz sie by niebawem dołaczyc do D i T na lawie oskarzonych za znieważenia i grozby karalne. Good luck! A dla ciekawych prawdy powiem tak: wszystkie przeplywy w spolkach mialy legalne i gospodarcze umocowanie, zostaly zabezpieczone pod katem prawnym i podatkowym, przeszły due dilligence w renomowanych kancelariach i firmach audytorskich. Takze kolego ostatni raz ostrzegam zastanow sie dobrze nad tym co wypisujesz na blogu w komentarzach, mailach i nie tylko… A jak zmadrzejesz, przepros tych ktorych obraziles niemadrymi slowami i dolacz do sprawy zbiorczej, odzyskaj srodki od osob naprawde winnych zaniedban, odetnij sie od szkodnikow D i T i nie idz zla droga ktora nie rokuje szans dla odzyskania srodkow. Amen!

  2. Jesli nie znasz sie na inwestowaniu i ryzyku to niepotrzebnie brales sie za inwestowanie pieniędzy; najwyrazniej zle zainwestowales (bywa, ryzyko biznesowe) i to ty wyrzadziles krzywde sam sobie oraz swojej rodzinie skoro obracales srodkami na ktorych strate nie mogles sobie pozwolic! Zgubila cie chciwosc. Chciales wiecej i wiecej, tak? Zawsze przy kazdej inwestycji trzeba brac pod uwage scenariusz takze negatywny a nie tylko liczyc na latwy i szybki zarobek za kazdym razem. Ale poki zarabiales krocie to bylo dobrze, tak? Nikt do niczego cie nie zmuszal decyzje sam podejmowales wiec badz mezczyzna i przeztan plakac ze straciles bo tylko sie osmieszasz.

   1. Bernie, dalej straszysz? Czy Twoje straszenie przynosi skutek dopiero za którymś razem?
    Odnosząc się do merytoryki, za co dziękuje, bo w końcu Bernie powiedział na temat.
    Spółka, która audytuje czy robi due dilligence nie ma rzeczywistych danych innych od tych, które dostarczy taki Usecrypt. To, że usecrypt jest w stanie dowolny dokument, transakcję stworzyć, przelew zrobic to w to Ci uwierzę. To, że jest w stanie “przejść” audyt finansowy, prawny czy jakikolwiej to też uwierze. Z całą pewnością audytor musi być czysty, musi mieć pokrycie w dokumentach a nie w rzeczywistości. Rzeczywistość jednak drogi Nikodemusie jest zgołą inna niż dokumenty, które usecrypt dostarcza swoim renomowanym kancelariom. Przypominam, że “renomowany audytor” – Mosad też podobno “audytował” na kolanie pisaną aplikację. To samo WAT czy instytut łączności, co zupełnie nie miało pokrycia w rzeczywistości, nawet z prawdą. Miało pokrycie z wyssania z palca. Usecrypt musiał iść do prokuratury oczerniać niewinnych, uczciwych ludzi, dobrych specjalistów w swojej dziedzinie, żeby zrobić zasłonę dymną. A kim są ludzie prowadzący Usecrypt? Z całą pewnością nie są specjalistami w bezpieczeństwie. Są specjalistami od wyłudzania i pomawiania.

    Audytor to nie prokurator, ktory weryfikuje realną rzeczywistosc i zakłada, że coś może być niezgodne z prawdą. Oszust w białym kołnierzyku będzie potrzebował audytów, due duligence a nawet zapłaci przed czasem podatek aby uwiarygodnić swoje oszustwo i ma przygotowaną w dwóch kopiach teczuszkę dla śledczych – mogę nawet wskazać na której półce – brudy jednak ma pochowane tak jak tylko może pochować najgłębiej ale nie głębiej niż dociekliwy prokurator może zajrzeć.

    1. Grzesiu żarty sie skończyly, nie masz zadnych dowodow na potwierdzenie tych oszczerstw. Spotykamy sie w sadzie i albo udowodnisz te goloslowne oskarżenia na sali sadowej albo bedziesz musial wyskoczyc z banki odszkodowania dla tych ktorych pomowiles i dla prawnikow. Sam wybrales taka droge wiec potem nie placz ze boli, tak samo jak sam inwestowales. Oczekuj na pozew. Masz 24 h zeby przeprosic!

     1. Wasze metody przypominają działanie Amber Gold. Tam zabezpieczenie było w złocie, którego nie było a u Was też zabezpieczenie na Pawła Makowskiego, który jak król Midas czego się nie dotknie zamienia w złoto.

    2. Już w 2015 roku odnosząc się do porażki Abbey House, poprzedniej spółce właścicieli Usecrypt, w rozprawie doktorskiej Dorota Żegawska napisała:

     “Groźba sądu dotyczyła również jednego z respondentów autorki: „Grozili mi procesem, bo w którymś z tekstów napisałem, że dziwi mnie sztuczne podbijanie ceny, by stworzyć cenę wyjściową niemającą nic wspólnego z rzeczywistością.”

     “Do porażki firmy przyczyniły się między innymi agresywne reakcje jej właścicieli na narastającą krytykę otoczenia – zarówno krytyków sztuki, galerzystów czy aukcjonerów, jak i ekonomistów oraz dziennikarzy”

     “Rozróżnić jednak trzeba – nawet nachalne – reklamowanie się od wyolbrzymianie rzekomych sukcesów, a nawet mijania się z prawdą, jak to miało miejsce w przypadku tygodniowej wystawców artystów Abbey House w wynajętej sali Saatchi Gallery w Londynie, opisywanej jako wielki sukces polskiego malarstwa na świecie.”

     “Brak reputacji – ów dotkliwy brak autorytetu, o którym wspominał cytowany Konrad Szukalski, zadecydował o rynkowej klęsce Abbey House.”

     “Przywołane w pracy artykuły prasowe często były traktowane przez przedstawicieli domu aukcyjnego jako atak, grożono pozwami sądowymi, zapowiadano polemiki, do których jednak nie dochodziło.”

     Ci od Usecrypt, już od dawna podobnie działają, tylko jeszcze bardziej się radykalizują.

  3. Jesli nie znasz sie na inwestowaniu i ryzyku to niepotrzebnie brales sie za inwestowanie pieniędzy; najwyrazniej zle zainwestowales (bywa, ryzyko biznesowe) i to ty wyrzadziles krzywde sam sobie oraz swojej rodzinie skoro obracales srodkami na ktorych strate nie mogles sobie pozwolic! Zgubila cie chciwosc. Chciales wiecej i wiecej, tak? Zawsze przy kazdej inwestycji trzeba brac pod uwage scenariusz takze negatywny a nie tylko liczyc na latwy i szybki zarobek za kazdym razem. Ale poki zarabiales krocie to bylo dobrze, tak? Nikt do niczego cie nie zmuszal decyzje sam podejmowales wiec badz mezczyzna i przeztan plakac ze straciles bo tylko sie osmieszasz.

 4. Tomasz z Bydgoszczy

  Najpierw nie dochodziło do mnie, że pod przykrywką garniturów szytych na miarę i drogich zegarków działa Kancelaria, która sprzedaje papiery wartościowe firm co do których wie, że nie mają one pokrycia a także z zamiarem, że nigdy ich nie wykupią (w najlepszym razie zrolują jeśli uznają, że mogę im dostarczyć kolejnych inwestorów tj. cieżko pracujących przedsiębiorców). Później około dwóch lat ukrywałem przed rodziną fakt, iż przestano mi wypłacać należne odsetki, nie zwrócono kapitału a na jednym ze spotkań Tomasz Lisicki z Kancelarii Nikodemus zaśmiał mi się w twarz powołując się na ryzyko inwestorskie. Kolejno obserwowałam ten sam schemat który Kancelaria powielała z innymi inwestorami oraz firmami. Byłem pewny że w końcu ‘ktoś’ się za nich ‘weźmie’. Kancelaria wraz z Pawłem Makowskim i Jakubem Kokoszka zniszczyła dorobek życia wielu z nas, nie mówiąc o braku możliwości prowadzenia dalszej bieżącej działalności gospodarczej. Dziękuje twórcą tej strony za pomoc. Nie ciszy mnie to, że nie jestem jedynym oszukanym ale dzięki tej stronie zaczynam sobie radzić z tym tematem. Dołączam się do Państwa we wszelkich działaniach zmierzających do wyegzekwowania spawiedliwości oraz ustrzeżenia innych ludzi przed schematem działania Kancelarii Nikodemus, Pawła Makowskiego i Jakuba Kokoszki.

  1. Tomaszu z Bydgoszczy – nic Ci “tworcy” nie pomoga i nie masz im za co dziekowac a raczej mozesz wspolczuc bo to sa ludzie chorzy z nienawisci ktorzy nie moga pogodzic sie z tym ze pieniadze utracili z własnej i ich wylacznej winy oraz tepej chciwosci na latwe zyski! Odtracili i opluli reke ktora starala im pomoc odzyskac srodki od emitenta a teraz wylewaja jad na bogu ducha winne osoby w internecie wciagajac w swa nieczysta gre innych ludzi ktorym tylko szkodza.

   1. Zgadzam się w 100% tworcy bloga tchórzliwie ukrywajacy sie pod pseudonimami “D” i “T” to wielcy SZKODNICY!!! Mam nadzieje że za klamstwa pisane na blogu wkrotce odpowiedza przed Sadem! Oby ta lekcja okazała się dla nich bolesna i nauczyła pokory!

    1. Jedyne co jesteście w stanie wydusić z siebie to takie odpowiedzi? Jeśli byś widział brednie to byś chociaż je wylistował, odpowiedział na przynajmniej jeden zarzut. Specjalizujecie się w manipulacji face to face, publicznie cisza lub jednokierunkowy tchórzliwy PR, brudne majty na wierzchu, więc prosimy wyłączyć komentarze pod naszymi artykułami i nie zadawać pytań. Myślicie, że wszyscy będą postępować według waszego założenia, trzymajcie klienta on hold, nadzieja umiera ostatnia…

   2. A ty niby jak miałbyś pomóc pajacu na odzyskanie środków od emitenta? Emitent albo prowadzi biznes etycznie i rozlicza się lub bankrutuje i syndyk to rozlicza masę upadłościową. Nic nie możesz z tym zrobić, po prośbie chcesz chodzić? dogadywać się będziesz, zeby czesc z tego co sobie poprzelewali na zagraniczne spolki zwrocili, zrolowali? za milczenie, za cisze w eterze i żeby prokuratura do Was nie zawitała, za ewidentne nieetyczne zachowania, takie jakie robi wasz Partner Usecrypt? Przeciez opisal to najdelikatniej jak mógł bez żadnego dostepu do dokumentów puls biznesu.

   3. Ja też dziękuje za stworzenie bloga i dołączam się do opluwania złotej rączki – specjalisty od sprzedawania akcji/obligacji/opcji bardzo dobrze zabezpieczonych z gwarancją z zakamuflowanym zerem tudzież specjalistą w odzyskiwaniu długów w wolnym czasie.

  1. Drogi Żarty się Skonczyly. Może się Pan ustosunkuje do powyższego, co według Pana nie jest prawdziwe? Ma Pan tu prawo się swobodnie wypowiedzieć, merytorycznie. To nie jest portal do straszenia tylko swobodnej wymiany zdań i doświadczeń klientów Nikodemusa. Domyslam sie, ze chętnie byście odcieli ludzi od informacji i sprzedawali swoje funta kłaków warte papiery w nieskonczonosc. Tu są przekazywane informacje bardzo wstrzemieźliwie, stad ponawiam pytanie do Pana, czemu Pan straszy a nie ustosunkuje się do tych informacji? Wzywam rowniez uczestnikow formum do Zadawania pytan panu Zarty sie Skonczyly.

   1. Ludzi już śmieją się z ich farm trolli i agresywności. UseCrypt nawet nie umie spokojnie rozmawiać z innymi osobami, zwłaszcza z tymi kto ma inne zdanie na ich temat. Psują swój wizerunek sami.

  2. Nie wytrzymam :)) Tutaj Pan z Nikodemusa informuje, ze koniec końców Nikodemus z Usecrypt się jednoczą w sprawie ukarania karą autorów bloga i jego komentatorów bowiem zidentyfikowali zarówno oszczerstwa jaki kolumnie. Wskazał, że wymierzona kara oczywiście ma być karą finansową. Podobno Nikodemus najbardziej lubi takie własnie, na swoją rzecz.

   Nikodemus nie musi dodawać, bardziej zorientowani wiedzą, że to alians strategiczny, gdyż Usecrypt ma duże doświadczenie w ściganiu takich sprawców. Nie jest bowiem to pierwsza atakowana przez nich społeczność, bynajmniej druga ani też trzecia. Przecież już ścierał się z niebezpiecznik.pl, zaufana trzecia strona oraz Informatyk Zakladowy. Ma też doświadczenie z pozwem cywilnym dla tego ostatniego. Patrząc na referencje i ich walkę z zorganizowanymi grupami przestępczymi co to dla nich taki niszowy klubik opinii nikodemus-klienci.pl? Także strategia aliansu w zakresie której Usecrypt wnosi know-how w ściganiu a Nikodemus – lekcja bardzo bolesna finansowo ma sens. Wsparcie w ataku na wolność słowa na pewno nadejdzie z USA.

   1. Hahaha…BRAWO! Państwo z Nikodemus i UseCrypt interesują wszystkie możliwości naciągania ludzi na pieniądze. Nic więcej w życiu ich nie interesuje.
    Lepiej by Pan „Koniec” napisał, dlaczego on uważa, że poszkodowani tutaj kłamią, a nie zastraszał ludzi. Od razu widać, że ma coś do ukrycia od potencjalnych użytkowników UseCrypt 😀

  3. dla przykładu, Nikodemusie, nie wiedziałeś, że to kłamstwo to jedna kropla z szlamu kłamstw i manipulacji na całej drodze wyłudzenia od ludzi pieniędzy?

   Paweł Makowski mówi w Marcu 2018 r., konferencja „Cyfrowa niepodległość”, promując Usecrypt dla swojej grupy docelowej:

   Właśnie poszedł komunikat, który mówi, że polska firma będzie miała debiut w 56 krajach naraz – zakończył prezentację Paweł Makowski.

   Świadkowie: Mateusz Morawiecki, ojciec Tadeusz Rydzyk, Marek Suski, Mariusz Błaszczak
   źródło: Puls Biznesu

  4. Panie Tomaszu z Nikodemusa, czy Pan wie, że Usecrypt korzystał z farm troli do zachwalania swoich produktów i windowania ocen w sklepach google, apple store i wielu serwisach, żeby wprowadzić w błąd konsumentów a także akcjonariuszy i obligatariuszy? Czy to też kolumnie i oszczerstwa? Dla osłody, tutaj wpadka ich znajomych, z którymi im się dobrze pracowało, ale w innym temacie:

   https://www.money.pl/gospodarka/coca-coal-rezygnuje-z-firmy-adama-hofmana-r4s-opuszcza-stowarzyszenie-agencji-pr-6583677984221856a.html

  5. Jeśli poważna, szanująca się prywatna firma pozyskuje inwestora to nie trąbi o tym w niszowych portalikach internetowych, w których za parę złotych można kupić artykuł. Jeśli to robi i nie jest to spółka publiczna to należy założyć, że to jest przynęta na leszczy.

   1. Nadal nie rozumiem jak poważna osoba mogła zdecydować się na to. Ale na szczęście to jedyna światowa gwiazda która zainwestowała w usecrypt. Już ponad miesiąc nie ma wiadomości o nowych inwestycjach w usecrypt, co jest dziwnie, bo Mitch Lowe miał zachęcić do inwestowania dużo osób

 5. Wartość spółki UseCrypt

  Cavendish Rentier/Lazar Vision Fund proponuje obligatariuszom Dimera/Cavendish Rentier wykup obligacji w formie akcji Usecrypt.
  Według raportu sporządzonego przez Bessemer Venture Partners, wartość rynkowa Usecrypt wynosi prawie 78 milionów US$ przed pozyskaniem kapitału zewnętrznego .
  Bessemer Venture Partners użyli do analizy wartości spółki dostarczone im dane o prognozowanym wzroście użytkowników oraz przychodu na następne lata:
  • W roku 2020 Usecrypt miał 8,600 użytkowników a przychód wyniósł 1,26 miliona US$
  • W roku 2021 powinno być już 20,200 użytkowników a przychód ma wynieść 2 miliony US$
  • W roku 2022 spółka prognozuje ponad 161,000 użytkowników a przychód maja wynieść ponad 15 milionów US$, zysk ma być jednak ujemny (prawie -5 mln USD).
  • W roku 2023 ma być już ponad 460,000 użytkowników, przychód będzie prawie 48 miliony US$ a zysk przekroczy 6 milionów US$
  • W roku 2024 ma być prawie milion użytkowników, przychód 113 miliony US$ a zysk prawie 44 miliony US$

  Wartość spółki była wyceniona jako mnożnik 5 prognozowanego na 2022 przychodu.

  Spółka wycenia obecnie cenę jednej akcji na 7.78 US$ gdyż wydala 10 milionów akcji.
  Powyższa wycena wartości spółki oraz jednej akcji zaskakuje z wielu względów:
  • jak donosiła prasa (konkretny przykład ne tymże blogu) obecni obligatariusze Usecrypt nie dostają już należnych odsetek a o wykupie obligacji nie ma mowy (są natomiast procesy sądowe). Należy dodać, ze w przypadku bankructwa, najpierw spłacane są wierzytelności (pożyczki bankowe, długi dla dostawców produktów i usług), następnie zostają spłacane obligacje, a akcje (jeśli jeszcze zostaną jakieś środki) zostają spłacane na samym końcu a w praktyce prawie nigdy.
  • W roku 2020 Usecrypt miało nieco ponad 8 tysięcy użytkowników, przychód ok 1.2 miliona US$, i zero pracowników. Czyli Business Plan Usecrypt to typowy kij hokejowy. Punkty zarysu kija to wyniki w 2020 i prognoza na 2021 (krótka podstawa kija, która się uderza w krążek) a sam prawie pionowy kij to prognozy wyników lat następnych. Tych nikt nie zna i prawdopodobnie nie pozna, gdyż spółki z podobnymi wykresami wzrostu zazwyczaj padają (z nielicznymi wyjątkami jak np. Zoom).
  • Jak podaje Usecrypt w prospekcie emisyjnym Obligacji Serii F, porównując się do konkurencyjnych firm (np Dropbox z 500 mln użytkowników) w roku 2019 było już 18 tysięcy użytkowników. Czyli ich ilość spadła z 18 tysięcy w 2019 do 8 tysięcy w roku 2020 (dane dostarczone do Bessemer Venture Partners). Ale nie martwmy się, ten trend zostanie odwrócony i już w tym roku będzie 20 tysięcy użytkowników.
  • W roku 2019 polska firma Argo Consulting wyceniła wartość spółki na 33.8 milionów US$ (128.677 milionów PLN, średni kurs do dolara 3.8). Tak więc w przeciągu roku i pół wartość Usecrypt wzrosła o więcej niż dwa razy. Brawo!
  • Ten sam raport Argo Consulting prognozuje zysk w 2022 na ponad 5.7 milionów US$ a dziś, bliżej roku 2022, spółka prognozuje stratę 5 milionów US$.
  • Co jest ciekawe cena akcji według Argo Consulting wynosiła w 2019 50.18 PLN a w ofercie od Lazar Vision Fund jedna akcja ma dziś wartość tylko 29.5 PLN (7.78 USD, średni kurs dolara 3.8). Co się stało? Otóż w roku 2019 spółka miała nieco ponad 2.5 milionów akcji a dziś ma już 10 milionów. Jutro może mieć może 20 albo 100 milionów, czyli wartość akcji, zależnie od potrzeb spółki, może maleć aż do zera.
  Jeśli po przeczytaniu powyższych, w większości opublikowanych faktów, ktoś jeszcze ufa, że Usecrypt stoi albo będzie stać na ‘finansowych’ nogach, to proszę o sprostowanie lub dodatkowe, fakty o spółce.

  1. Argo Consulting? Ja znam tą firmę jako jedoosobowa działalność Paweła Wiśniewskiego. Chłopak, siedział na Twardej za czasów IME. Był traktowany jako zwykły pracownik, Sandra była jego przełożoną. Wystawiał tego typu dokumenty dla różnych spółek i zajmował się finansami więc to żadna firma konsultingowa.

  2. Kiedy wam sie takie bzdury przysniły, co? Opowiesci dziwnej tresci z palca wyssane, nic kupy sie nie trzyma. Ludzie zacznijcie myslc i nie wierzcie tym wypocinom wariatów.

   1. Ewa Kaczmarczyk

    Moje ulubione bzdury Państwa z Bydgoszczy i Twardej to te które dotyczą planów wejścia na giełdę czy to w stanach czy w Warszawie. Śpiewka powtarzana i przy Ime Polska, DRON HOSUE, USECRYPT, Cryptomind. Cieszymy się że możemy ostrzegać innych ludzi przed współpracą z nieuczciwymi kancelariami i ‘biznesmenami’ Makowskim i Kokoszką.

  3. To nie koniec!

   Świetny wpis! Dziękuje.

   “[…] długi dla dostawców produktów i usług” – czyli w pierwszej kolejności mowa o spółkach cypryjskich ERMITANO pana Pawła Makowskiego.
   Argo Consulting http://www.argoconsulting.pl to jednoosobowa działalność Pawła Wiśniewskiego, który od lat robi dla nich lewe wyceny.

  1. Zawsze miło czytać takie blogi! Ale najlepszym jest to, że coraz więcej osób zaczyna rozumieć istotę ich “biznesu”. A Jakub Kokoszka, Sandra Mazur i inni nie będą już mogli tak łatwo oszukiwać innych ludzi i wyciągać od nich wszystkie oszczędności życia.
   Dokładnie dzięki takiej działalność poszkodowanych przez nich ludzi zmniejsza się możliwość oszukiwania innych ludzi, a także zwiększa się szansa dla nas na odzyskanie pieniędzy wraz z prawdopodobieństwem otrzymania dużej kary przez oszustów! Walczymy dalej!

 6. Podjęliśmy czynności wskazane w prawie: wezwanie do zapłaty, powiadomienie administratora zastawu. Obecnie czekamy na efekty pracy wyznaczonego przez Sąd kuratora w postępowaniu “restrukturyzacyjnym”.
  Co jeszcze mielibyśmy zrobić?

  1. do prokuratury. Tak w skrócie te dzialania Makowskiego mają znamiona wyłudzenia bo nakłamał czego efektem było wprowadzenie w błąd inwestorów a tym bardziej, że sam sobie sprzedał produkt pozostawiajć dlugi lub wymuszając rolowanie. Audyty/certyfikaty i inne rzeczy o których mówił usecrypt okazały się nie prawdą, opisał to pb. Nie było, żadnego sprostowania Usecryptu ani żadnego odniesienia się do tematu. Zresztą okazuje się, że Michał Glet w dokumencie opublikowanym przez Usecrypt był szefem zespołu programistów a był asystentem na WAT, więc ciekawe kogo był szefem w Usecrypt. Według dokumentu opublikowanego przy okazji emisji obligacji, w dziale Zespołu w prospekcie emisyjnym obligacji Kamil Kaczyński figurował jako Dyrektor ds technicznych a dziennikarzom odpisał, że to nie prawda (informajca tutaj: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/kto-zarejestrowal-domene-przez-ktora-przechodzi-ruch-uzytkownikow-usecrypt-messengera/
   Jest tam wiele rzeczy a fakty w miarę łatwe do ustalenia przez prokuraturę, dla chcącego nic trudnego.

 7. W końcu ktoś nie boje sie napisać prawde o UseCrypt! Gratulacje Panstwu!
  Już nie moge czytać te sposorowane artykuly i posty UseCrypt wszedzie! Trzeba bylo zeby ktos pokazal prawde ich dzialalnosci!
  A Doda, Vega, Wojewodzki i inni powinni sie wstydzic ze reklamuja taka firme jak UseCrypt! #unfollowdoda #unfollowwojewodzki #unfollowvega

 8. Zobowiązań wobec obligatariuszy spłacić nie raczą a na pokazywanie się w Cannes na sponsorowanych mityngach z celebrytami kasa zawsze się znajdzie (z naszych portfeli). Zamiast płacić Vedze, Wojewódzkiemu i innym “gwazdeczkom” za promocję może najpierw Panowie Kokoszka i Makowski spłaciliby długi wobec inwestorów którzy powierzyli im pieniądze. Niestety, jak ktoś dobrze tu napisał obiecanki cacanki a raz oddanych im pieniędzy nikt odzyskać z powrotem nie może. Proponuje ZAALARMOWAĆ O SPRAWIE PUDELEK.PL i niech Pani DODA wytłumaczy się publicznie z PIENIENIĘDZY KTÓRE WZIĘŁA ZA PROMOWANIE PIRAMIDY FINANSOWEJ! Jak tak można postępować?!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *